Miesten edustusjoukkueen uusi päävalmentaja on Juha Teuronen

18.10.2022

Uuteen nousuun kirivän miesten edustusjoukkueen uutena päävalmentaja aloittaa 7.11. Juha Teuronen.

Teuronen siirtyy haagalaisten vahvuuteen valmennettuaan päättyneellä kaudella Laajasalon Palloseuraa Etelän alueen Kolmosessa siivittäen joukkueen lohkonsa kolmanneksi.

Uusi päävalmentaja on iloinen tulevasta haasteesta, "Olen innoissani päästessäni aloittamaan uutta projektia joukkueen kanssa! Seuran halu kehittää edustusjoukkueen toimintaa osuu yhteen omien ajatuksieni kanssa. Odotan malttamattomana jo marraskuuta ja joukkueen tapaamista, Teuronen lausuu."

Myös seura on tyytyväinen uudesta edustusjoukkueen vetäjästä, "Juhan laaja-alainen osaaminen sekä ajatukset edustusjoukkueen toiminnasta kohtasivat seuran suunnitelmien kanssa. Olemme tyytyväisiä saadessamme päävalmentajaksi tämän tason tekijän", FC POHU hallituksen jäsen Tuomas Saarela hihkuu.

Teuronen aloittaa tehtävässään 7.11. Miesten edustusjoukkue pelaa tulevalla kaudella 2023 Etelän Nelosessa. Joukkueen tulevista tapahtumista ja mahdollisista avoimista harjoituksista tullaan tiedottamaan tarkemmin myöhemmin. Tervetuloa Juha!

Kuvassa vasemmalla Juha Teuronen ja oikealla seuran puheenjohtaja Esko Manninen sopimuksen allekirjoituksen jälkitunnelmissa.