Kauden päätösjuhlat

FC POHU PALKITUT 2016

TAITOKILPAILUT 1. TYTÖT 2. POJATKulta Niko Koskinen (P08) Hopea Eljas Peltonen (P07) Pronssi Julius Steiner, Michael Marin, Leo Hallikainen (P08)
PELI-ILTAT08-09
PELI-ILTAP09
PELI-ILTAP08
PIIRIN HARRASTEMITALITSiMa
  
 JUNIORIT F-AVUODEN PELAAJA
TF6/ LEIKKIMAAILMAei joukkuetta sarjassa 2016
TF7/ LEIKKIMAAILMALilja Penttinen
TF8/ LEIKKIMAAILMA
TF9/ LEIKKIMAAILMALinnea Leppä
TE10/ LEIKKIMAAILMA
TE11 KAVERIMAAILMAAbigale 
TD12/ KAVERIMAAILMA
TD13/ KAVERIMAAILMA / GPSFrida Melen
TC14/ KAVERIMAAILMA / GPS
TC15/ KAVERIMAAILMA / GPSEssi Keskisarja
TB16/ TULEVAISUUSMAAILMAMette Alho
TB17 / TULEVAISUUSMAAILMAei joukkuetta sarjassa 2016
TB18/ TULEVAISUUSMAAILMAei joukkuetta sarjassa 2016
F6/ LEIKKIMAAILMANiilo Ranta
F7 / LEIKKIMAAILMAKaro Salo
F8/ LEIKKIMAAILMANiko Koskinen
F9/ LEIKKIMAAILMAEljas Peltonen
E10/ LEIKKIMAAILMATeemu Mannonen
E11/ LEIKKIMAAILMAIlja Minkin
D12/ KAVERIMAAILMAAbdinur Said
D13/ KAVERIMAAILMAei joukkuetta sarjassa 2016
C14/ KAVERIMAAILMA SININENLeo Minkin
C14/ KAVERIMAAILMA VALKOINENRasmus Haapalainen
C15/ KAVERIMAAILMAOiva Kylmä
B16/ TULEVAISUUSMAAILMAei joukkuetta sarjassa 2016
B17/ TULEVAISUUSMAAILMAei joukkuetta sarjassa 2016
A20/ TULEVAISUUSMAAILMAei joukkuetta sarjassa 2016
  
SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT 
Peli-illan maalimimmi   (7-8)Ronja Leppämäki
Peli-illan maalikunkku (7-8)Alvar Nikula
Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11)Ella Huuhtanen
Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11)Eljas Peltonen
Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11)Patricia Alakotila
Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11)Tuomas Taiminen (P06)
Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11)Mette Puromäki
Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11)Ilja Minkin
Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15)Abigale 
Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15)Rasmus Haapalainen
Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15)Siiri-Triinu Sömera
Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15)Otso Rajamaa
Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15)Frida Melen
Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15)Matias Helin
Vuoden maalimimmi  tulevaisuus maailma (16-19)ei joukkuetta sarjassa 2016
Vuoden maalikunkku tulevaisuus maailma (16-19)ei joukkuetta sarjassa 2016
Vuoden tyttömaalivahti tulevaisuusmaailma (16-19)Nelli Alho
Vuoden poikamaalivahti tulevaisuusmaailma (16-19) 
Vuoden tyttöpelaaja tulevaisuusmaailma (16-19)Etti Suvanne
Vuoden poikapelaaja tulevaisuusmaailma (16-19) 
Tulevaisuuden lupausSomi Koko
Vuoden tyttöjoukkueT04-05
Vuoden poikajoukkueP07
  
SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT 
Vuoden huoltajaMarko Lindroth
Vuoden joukkueenjohtajaJohanna Jalkanen-Steiner
Vuoden kaikki pelaa valmentajaIina Sallinen
Vuoden leikkimaailma valmentajaHilmo Kustura
Vuoden kaverimaailman valmentajaDaniel Ivanov
Vuoden tulevaisuusmailman valmentajaei joukkuetta sarjassa 2016
  
AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET 
Naiset edustusjoukkueei joukkuetta sarjassa 2016
Naiset edustusjoukkueei joukkuetta sarjassa 2016
Naiset edustusjoukkueei joukkuetta sarjassa 2016
Naiset edustusjoukkueei joukkuetta sarjassa 2016
Naiset edustusjoukkueei joukkuetta sarjassa 2016
  
Miehet edustusjoukkueTero Hokkanen
Miehet edustusjoukkueAaro Hiitola
Miehet edustusjoukkueSampo Lokki
Miehet edustusjoukkueMarkus Malinen
Miehet edustusjoukkueMarkus Malinen    Johannes Teittinen
AIKUISTEN  HARRASTEJOUKKUEETVUODEN PELAAJA
Sitkeet MammatCamilla Backman
Miehet KKI35Kalle Kaijärvi
Miehet KKI40Juha Ojala
Miehet KKI45Nikke Krook
Golden 50'sei joukkuetta sarjassa 2016
Miehet KKI55Kari Hyttinen
Miehet KKI60Pertti Malmström
Miehet/AkatemiaRoni Lindroos
Miehet/Reservi Harrastejoukkuetoimijaei jaeta 2016
  
SEURAN ERIKOISPALKINNOT 
Toiminnanjohtajan maljaSari Mällinen
Puheenjohtajan maljaSami Salminen

 

FC POHU PALKITUT 2015

JUNIORIT F-A  VUODEN PELAAJA FAIR PLAY PELAAJA
TF6/ LEIKKIMAAILMA1.1.2009 ja sitä nuoremmat1Saara KokkonenFPInkeri Vilen
TF7/ LEIKKIMAAILMA2008
TF8/ LEIKKIMAAILMA20072Patricia AlakotilaFPMette Puromäki
TF9/ LEIKKIMAAILMA2006
TE10/ LEIKKIMAAILMA20053Nuppu RauramoFPElma Tuuri
TE11 KAVERIMAAILMA2004
TD12/ KAVERIMAAILMA / HPS YJ.20034Siiri-Triinu SömeraFPFrida Melén
TD13/ KAVERIMAAILMA / HPS YJ.2002
TC14/ KAVERIMAAILMA / GPS20015Saara NurmiFPEmma Leisko
TC15/ KAVERIMAAILMA / GPS2000
F6/ LEIKKIMAAILMA1.1.2009 ja sitä nuoremmat6Oliver HiltunenFPNiila Vasama
F7 / LEIKKIMAAILMA20087Sampo KiveläFPNiko Koskinen
F8/ LEIKKIMAAILMA20078Toivo VuolteenahoFPHeikki Jaakkola Martti Lindén
F9/ LEIKKIMAAILMA20069Sebastian SuvanneFPTeemu Mannonen          Ilmari Kivelä
E10/ LEIKKIMAAILMA200510Joosua TölliFPIlja Minkin
E11/ LEIKKIMAAILMA200411Abdinur SaidFPSamuli Öhman
D12/ KAVERIMAAILMA200312Parus AltugFPEetu Nieminen
D13/ KAVERIMAAILMA SININEN200213Pessi KoskipuroFPMati Mantu
D13/ KAVERIMAAILMA VALKOINEN200214SibiFPBirk Johansson
C14/ KAVERIMAAILMA FC200115Riku NummiFPOiva Kylmä
C14/ KAVERIMAAILMA SININEN200116Abdikariim Mohamed 
Jibril Olis
SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT     
Peli-illan maalimimmi   (7-8) 17Ronja Leppämäki  
Peli-illan maalikunkku (7-8) 18Lukas Niemi  
Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11) 19Ella Hiltunen  
Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11) 20Abdinur Said  
Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11) 21Hulda Seppä  
Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11) 22Ilja Minkin  
Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11) 23Helka Seppä  
Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11) 24Lassi Niemelä  
Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15) 25Sanna Saurila  
Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15) 26Ossian Newby  
Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15) 27Nelli Alho  
Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15) 28Otso Rajamaa  
Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15) 29Sanna Saurila  
Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15) 30Joonas Närhinen  
Tulevaisuuden lupaus 34Riku Nummi  
Vuoden tyttöjoukkue 35T06-07  
Vuoden poikajoukkue 36P05  
SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT     
Vuoden huoltaja 37Anna-Maria Virtanen  
Vuoden joukkueenjohtaja 38Anu Kahri  
Vuoden kaikki pelaa valmentaja 39Sami Keski-Saari  
Vuoden leikkimaailma valmentaja 40Otto Särkkä  
Vuoden kaverimaailman valmentaja 41Daniel Ivanov  
Vuoden tulevaisuusmailman valmentaja  ei joukkuetta sarjassa 2015  
AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET     
      
Miehet edustusjoukkue 42Tero Hokkanen Maalintekijä
Miehet edustusjoukkue 43Faton Ruka Tulokas
Miehet edustusjoukkue 44Anssi Laakkonen Fair Play 
Miehet edustusjoukkue 45Markus Malinen MVP Pelaajien valinta
Miehet edustusjoukkue 46Johannes Teittinen VUODEN PELAAJA
AIKUISTEN  HARRASTEJOUKKUEET  VUODEN PELAAJA FAIR PLAY PELAAJA
Sitkeet MammatSiMa47Omu SeyFPPinja Surakka
Ikämiehet-35kki3548Tommi KälveFPMarkus Väyrynen
Ikämiehet-40kki4049Niklas MetsoFPJussi Laakkonen
Ikämiehet-45kki4550Kai PenttiläFPAri Nousiainen
Golden 50'skki5051ei joukkuetta sarjassa 2015FP 
Ikämiehet-55kki5552Jari KähkönenFPTopi Taskinen, Kalle Soikkanen
Miehet/Akatemiaakatemia53Harri PuskalaFPJuha Ojala
Miehet/Reservi/Harrastejoukkuetoimijareservi54ei jaeta 2015FP 
PIIRIN HARRASTEMITALIT  SiMa  
SEURAN ERIKOISPALKINNOT     
Toiminnanjohtajan malja 55Tuomas Saarela  
Puheenjohtajan malja 56Jukka Virtanen  
Vuoden maineteko 57ei jaeta 2015  
Pohu-mestaruus  ei jaeta 2015  
Special "kukitus"  Pia Tiainen  

 

FC POHU-PALKITUT 2014

ERIKOISMANINTA (KUNNIAPUHEENJOHTAJA) Jarmo Holmström  
JUNIORIT F-A VUODEN PELAAJA FAIR PLAY PELAAJA
TF7/ LEIKKIMAAILMA2007Hulda SeppäFPHertta Seppä
TF8/ LEIKKIMAAILMA2006Ella HiltunenFPMeeri Jäkärä
TF9/ LEIKKIMAAILMA2005Vilma VainioFPEmilia Toiviainen
TE11 KAVERIMAAILMA2003Annika LeppäFPAura Suvanto
TD13/ KAVERIMAAILMA / GPS2001 FPSaara Nurmi
TC14/ KAVERIMAAILMA / GPS1999Ella LintunenFPMette Alho
F6/ LEIKKIMAAILMA2008Julius SteinerFPLeo Hallikainen
F7 / LEIKKIMAAILMA2007Adam RaslanFPBenjamin Teittinen
F8/ LEIKKIMAAILMA2006Terho TyniFPTuomas Taiminen (Siniset) / Ohto Heiskanen (Valkoiset)
F9/ LEIKKIMAAILMA2005Lassi NiemeläFPIlja Minkin
E10/ LEIKKIMAAILMA2004Valtteri MelénFPOlli Matikka
E11/ LEIKKIMAAILMA2003Eetu NieminenFPJoona Allisto
D12/ KAVERIMAAILMA2002Juho SavolainenFPPessi Koskipuro
D12/2 KAVERIMAAILMA SININEN2002Leo MutanenFPSibisathiriyain Ravibalasingam
D13/ KAVERIMAAILMA2001Lauri PöntinenFPLeevi Kahri
D13/ KAVERIMAAILMA SININEN2001Aaro SaastamoinenFPAnton Hartikainen
B16/ TULEVAISUUSMAAILMA1998Petteri HämäläinenFPNiklas Elfström
B17/ TULEVAISUUSMAAILMA1997Niilo NikunenFPPyry Suomalainen
SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT    
Peli-illan maalimimmi (7-8) Astrid Björklund  
Peli-illan maalikunkku (7-8) Aleksi Martikainen  
Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11) Ella Aakko  
Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11) Luukas Oikarinen  
Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11) Annika Leppä  
Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11) Iikka Mannninen  
Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11) Ella Aakko  
Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11) Eetu Nieminen  
Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15) Sanna Saurila / Lyydia Teittinen  
Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15) Juho Savolainen  
Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15) Nelli Alho  
Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15) Otso Rajamaa  
Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15) Sanna Saurila  
Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15) Lauri Pöntinen  
Vuoden maalikunkku tulevaisuus maailma (16-19) Shakan Barzanji  
Vuoden poikamaalivahti tulevaisuusmaailma (16-19) Mikael Wilkman  
Vuoden poikapelaaja tulevaisuusmaailma (16-19) Niilo Nikunen  
Tulevaisuuden lupaus Sanna Saurila  
Vuoden tyttöjoukkue T05-06  
Vuoden poikajoukkue P02  
SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT    
Vuoden huoltaja Marko Lindroth  
Vuoden joukkueenjohtaja Sirpa Nieminen  
Vuoden kaikki pelaa valmentaja Iina Sallinen  
Vuoden leikkimaailma valmentaja Otto Särkkä  
Vuoden kaverimaailman valmentaja Miquel Rodriques  
Vuoden tulevaisuusmailman valmentaja Ari-Matti Harri  
AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET    
Naiset edustusjoukkue Ella Andberg Maalintekijä
Naiset edustusjoukkue Ida Salo Tulokas
Naiset edustusjoukkue Noora Huotari Fair Play
Naiset edustusjoukkue Sonja Somero MVP Pelaajien valinta
Naiset edustusjoukkue Sonja Somero VUODEN PELAAJA
Miehet edustusjoukkue Cheikh Toure Maalintekijä
Miehet edustusjoukkue Cheikh Toure Tulokas
Miehet edustusjoukkue Lasse Loimukoski Fair Play
Miehet edustusjoukkue Lasse Loimukoski MVP Pelaajien valinta
Miehet edustusjoukkue Kristian Träskelin VUODEN PELAAJA
AIKUISTEN HARRASTEJOUKKUEET VUODEN PELAAJA FAIR PLAY PELAAJA
Sitkeet Mammat Nina RamstedtFPPia Tiainen
Ikämiehet-35 Pasi HämäläinenFPJuha Ojala
Ikämiehet-40 Mika KarraFPKai Penttilä
Ikämiehet-45 Jukka RemesFPMikko Kuosmanen
Golden 50's Jouni HirvonenFPRaino Räsänen
Ikämiehet-55 Tomi SeppäläFPKalle Soikkanen
Miehet/Akatemia Georgios StergakiFPHarri Puskala
Miehet/Reservi/Harrastejoukkuetoimija Miikka Mannio  
SEURAN ERIKOISPALKINNOT    
Toiminnanjohtajan malja Anu Kahri  
Puheenjohtajan malja Juha-Pekka Partanen  
Vuoden maineteko P95 Alusta loppuun  

 

FC POHU PALKITUT 2013
PIIRIN TAI LIITON MITALIT 1. TYTÖT 2. POJAT 3. AIKUISET P01 ALUESARJA KULTAA
P95 PERUSSARJA KULTAA
MPH FUTSAL HOPEAA
  
JUNIORIT F-A VUODEN PELAAJA FAIR PLAY PELAAJA
TF8/ LEIKKIMAAILMA2005Helka Seppä FPAlva von Koskull
TE10/ LEIKKIMAAILMA2003Emma RautajokiFPElla Lindberg
TD13/ KAVERIMAAILMA2000Sanna SaurilaFPLeea Pulliainen
TD13 /2 KAVERIMAAILMA2000Kiia VäinöläFPLumi Kinnunen
F7 / LEIKKIMAAILMA2006Aleksi MartikainenFPTuomas Väänänen/ sininen
Aarni Koistiainen/ valkoinen
F8/ LEIKKIMAAILMA2005Lassi NiemeläFPLuukas Oikarinen
F9/ LEIKKIMAAILMA2004Abdinur SaidFPIikka Manninen
E10/ LEIKKIMAAILMA2003Veeti VainioFPPetteri Riippa
E11/ LEIKKIMAAILMA2002Juho SavolainenFPSamuel Salminen
D12/ KAVERIMAAILMA2001Ossian NewbyFPJoonas Närhinen
D12/2 KAVERIMAAILMA SININEN2001Nino TrapaniFPOskari Parttimaa
D13/ KAVERIMAAILMA2000Ahmed NurFPAbdrahim Sefiani
C15/ KAVERIMAAILMA1998Maunu AunesluomaFPTommi Arffman
C15/2 KAVERIMAAILMA1998Henri SuopajärviFPJuho Korppi
A19/ TULEVAISUUSMAAILMA1995Gurprith SinghFPVeikko Jokelainen
SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT    
Peli-illan maalimimmi (7-8)T05Vilma Vainio  
Peli-illan maalikunkku (7-8)P06Aleksi Martikainen  
Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11)T03Ella Aakko  
Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11)P04Abdinur Said  
Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11)T03Tiitu Jokiniemi  
Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11)P04Iikka Manninen  
Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11)T03Ella Aakko  
Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11)P02Juho Savolainen  
Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15)T00Aino Mikkonen / Ella Lintunen  
Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15)P98-99Shakan Barzanji  
Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15)T00Nelli Alho  
Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15)P01Otso Rajamaa  
Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15)T00Etti Suvanne  
Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15)P01Ossian Newby  
Vuoden maalikunkku tulevaisuus maailma (16-19)P95Okko Takkinen  
Vuoden poikamaalivahti tulevaisuusmaailma (16-19)P95Sakari Launis  
Vuoden poikapelaaja tulevaisuusmaailma (16-19)P95Rasmus Haavisto  
Tulevaisuuden lupausP01Matias Helin  
Vuoden tyttöjoukkueT03-03T03-04  
Vuoden poikajoukkueP01P01  
SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT    
Vuoden huoltajaP01Marko Lindroth  
Vuoden joukkueenjohtajaNaisetPia Tiainen / Sari Mällinen  
Vuoden kaikki pelaa valmentajaT03Iina Sallinen  
Vuoden leikkimaailma valmentajaP02Miquel Rodriques  
Vuoden kaverimaailman valmentajaP01Marko Lamberg/ Daniel Ivanov  
AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET    
Naiset edustusjoukkue2013Ella Andberg Maalintekijä
Naiset edustusjoukkue2013Noora Huotari Tulokas
Naiset edustusjoukkue2013Emmy Stolpe Fair Play
Naiset edustusjoukkue2013Sonja Somero MVP Pelaajien valinta
Naiset edustusjoukkue2013Ella Andberg VUODEN PELAAJA
Miehet edustusjoukkue2013Tero Hokkanen Maalintekijä
Miehet edustusjoukkue2013Philip Nduka Tulokas
Miehet edustusjoukkue2013Janne Bruun Fair Play
Miehet edustusjoukkue2013Tero Hokkanen MVP Pelaajien valinta
Miehet edustusjoukkue2013Tero Hokkanen VUODEN PELAAJA
AIKUISTEN HARRASTEJOUKKUEET VUODEN PELAAJA FAIR PLAY PELAAJA
Sitkeet Mammat Kiia BongiFPMari Saves
Ikämiehet-35 Tommi KälveFPPasi Hämäläinen
Ikämiehet-40 Juha OjalaFPMika Uuksu
Ikämiehet-45 Marko RönkköFPOlli-Pekka Raiskila
Golden 50's Raimo RäsänenFPTimo Orola
Ikämiehet-55 Kari KuosmaFPTimo Viheriäranta
Miehet/Akatemia Orestis KarresFPAapo Lunden
SEURAN ERIKOISPALKINNOT    
Toiminnanjohtajan malja Jari Mether / Martti Virtanen  
Puheenjohtajan malja Hannu Tulla  
Vuoden maineteko P01 nousu ELL 2014