Kauden palkitut 2021

ANSIOMERKIT, Palloliiton Helsingin piirin ansiomerkit
Sari Mällinen #373
Pia Tiainen #375

SEURAPALKINNOT, Pertti Ailion maalivahtistipendi
Minja Kallasmaa 100€
Valtteri Rauhala 75€
Morris Velander 75€

JOUKKUEPALKITUT JUNIORIT
T7/ LEIKKIMAAILMA 2014 Linn Sund
Tsemppari: Salla Nyman
T9/ LEIKKIMAAILMA 2012 Emma Rennicke
Tsemppari: Ida Backmansson, Emma Inkilä
T11/ LEIKKIMAAILMA 2010 Maija Harju
Tsempparit: Amanda Åbonde, Kerttu Mieskylä, Emma Mikkonen
T13/ KAVERIMAAILMA 2008 Laura Koskensalo
Tsemppari: Isabella Oliveira
T15/ KAVERIMAAILMA 2006 Saga Kallio
Tsemppari: Senni Miekkalehto
T17/ KAVERIMAAILMA 2005 Rianna Kataja
Tsemppari: Erika Lindberg ESTE

P6/ LEIKKIMAAILMA 2015 Benjamin Päivärinta
Tsemppari: Niklas Palotie
P7/ LEIKKIMAAILMA 2014 Vinsent Koskela
Tsempparit: Oiva Korin, Valtteri Soikkeli
P8/ LEIKKIMAAILMA 2013 Pyry Tulipääsky ESTE
Tsemparit: Axel Henriksson, Olavi Vilen, Leo Palotie, Veeti Tiiainen, Sami Karwan
P9/ LEIKKIMAAILMA 2012 Johan Wallgren
Tsempparit: Anton Päivärinta, Toni Mäkinen, Jaakko Alaranta
P10/ LEIKKIMAAILMA 2011 Ilari Hannula
Tsempparit: Matias Raevuori, Arvi Leino
P11/ LEIKKIMAAILMA 2010 Jymy Lampela
Tsempparit: Lauri Mäensivu ja Niki Syrjänen
P12/ LEIKKIMAAILMA 2009 Santeri Rajamäki
Tsemppari: Karo Salo, Lasse Ilonen
P13/ KAVERIMAAILMA 2008 Jimi Rautajoki
Tsempparit: Leo Salonen
P14/ KAVERIMAAILMA 2007 Antti Salo
Tsempparit: Ukko Hämäläinen, Niilo Renko, Sinchai Suuronen
P17/ TULEVAISUUSMAAILMA 2005 Musah Abdul-Rafic
Tsemppari: Markus Rautajoki

SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT
Peli-illan maalimimmi (7-8) Kaisla Kajava
Peli-illan maalikunkku (7-8) Pyry Tulipääsky
Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11) Meri Sund
Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11) Jelisei Zemljannikov
Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11) Lilja Nyman
Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11) Heimo Pykäläinen
Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11) Anni Pirinen
Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11) Olli Saarinen
Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15) Fiker Negash
Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15) Oliver Ropponen
Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15) Kerttu Tyni
Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15) Niila Vasama
Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15) Alva von Koskull
Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15) Eljas Peltonen
Vuoden maalikunkku tulevaisuusmaailma (16-20) Musah Abdul-Rafic
Vuoden maalimimmi tulevaisuusmaailma (16-20) Vilma Vainio
Vuoden poikamaalivahti tulevaisuusmaailma (16-20) Ilja Minkin
Vuoden tyttömaalivahti tulevaisuusmaailma (16-20) Tiitu Jokiniemi
Vuoden poikapelaaja tulevaisuusmaailma (16-20) Lassi Niemelä
Vuoden tyttöpelaaja tulevaisuusmaailma (16-20) Karla Pitkänen
Vuoden poikapuolustaja U6-U11 Eetu Mäensivu
Vuoden tyttöpuolustaja U6-U11 Saima Nurmi
Vuoden poikapuolustaja U12-U20 Emil Aaltonen
Vuoden tyttöpuolustaja U12-U20 Lillianna Piironen
Tulevaisuuden lupaus Jenny Komulainen

Vuoden tyttöjoukkue B-tytöt
Vuoden poikajoukkue P12

SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT
Vuoden huoltaja Hanna Ikäheimo ja Juho Härme
Vuoden joukkueenjohtaja Inna Aaltonen
Vuoden kaikki pelaa valmentaja Roosa Tapala
Vuoden leikkimaailma valmentaja Abdihakim Said Ahmed
Vuoden kaverimaailman valmentaja Hilmo Kustura
Vuoden tulevaisuusmaailman valmentaja Hannu Tulla

AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET
Naiset edustusjoukkue Johanna Susineva Maalintekijä
Naiset edustusjoukkue Iida Nuuttila Tulokas
Naiset edustusjoukkue Elina Niemi Fair Play
Naiset edustusjoukkue Johanna Susineva MVP Pelaajien valinta
Naiset edustusjoukkue Kristina Laakso Vuoden pelaaja

Miehet edustusjoukkue Mike Tajini Maalintekijä
Miehet edustusjoukkue Leo Huovinen Tulokas
Miehet edustusjoukkue Heldur Helle Fair Play
Miehet edustusjoukkue Niklas Lukander Team Player
Miehet edustusjoukkue Leo Huovinen MVP Pelaajien valinta
Miehet edustusjoukkue Leo Huovinen Vuoden pelaaja

AIKUISTEN HARRASTEJOUKKUEET
Loistavat Mammat Iida Savela
Tsemppari: Hanna Pesonen
Haaga United Sara Koskio
Tsemppari: Lyyti Harju

Miehet KKI35 Marko Pennanen
Miehet KKI40 Mika Pursiainen
Miehet KKI50 Rene Korpela
Reservi Sami Lakkakorpi

SEURAN ERIKOISPALKINNOT
Toiminnanjohtajan malja Esko Manninen
Puheenjohtajan malja Hannu Tulla
Vuoden vapaaehtoinen Sari Mällisen malja Joni Turunen
Vuoden maineteko ”P13 huippu meininki”