FC POHU turnaus P9 (2011) 8v8 10.10.2020

Tervetuloa 8v8 syysturnaukseen, joka samalla toimii ponnahduslautana tulevaan kauteen 2021.

Ilmoittautuneet:

Haaste (pojat): FC POHU/sininen, PPS/musta, PuiU/sininen, HPS/vihreä, Gnistan/sininen 1, KäPa City, HooGee/Kobrat sininen, VJS/punainen 2

Harraste (pojat): FC POHU/valkoinen, PPS/punainen, PuiU/musta, PuiU/valkoinen, Ponnistus/musta, LoPa/sininen, HJK Malmi, Gnistan/sininen 2

Haastesarjan voittajajoukkue VJS/punainen 2
Harrastesarjan voittajajoukkue LoPa/sininen

Otteluohjelma 10.10. haastesarja

Lohko A
FC POHU/sininen
PPS/musta
Gnistan/sininen 1
VJS/punainen 2

 

Lohko B
KäPa City
PuiU/sininen
HPS/vihreä
HooGee/Kobrat sininen

 

Kenttä 1KotiVierasLohkoTulos 
10.00FC POHU/sininenPPS/mustaA1-1 
10.30KäPa CityPuiU/sininenB2-0 
11.00FC POHU/sininenGnistan/sininen 1A2-0 
11.30KäPa CityHPS/vihreäB0-2 
12.00FC POHU/sininenVJS/punainen 2A1-2 
12.30KäPa CityHooGee/Kobrat sininenB0-3 
13.00A3 PPS/mustaB3 KäPa Citysijat 5-60-0 rp 2-0 
13.30A1 VJS/punainen 2B1 HPS/vihreäFinaali2-0 

 

Kenttä 2KotiVierasLohkoTulos 
10.00Gnistan/sininen 1VJS/punainen 2A0-3 
10.30HPS/vihreäHooGee/Kobrat sininenB3-1 
11.00PPS/mustaVJS/punainen 2A2-4 
11.30PuiU/sininenHooGee/Kobrat sininenB0-0 
12.00Gnistan/sininen 1PPS/mustaA0-1 
12.30PuiU/sininenHPS/vihreäB1-1 
13.00A4 Gnistan/sininen 1B4 PuiU/sininensijat 7-80-2 
13.30A2 FC POHU/sininenB2 HooGee/Kobrat sininenPronssi1-0 

 

SijoitusJoukkue
1.VJS/punainen 2
2.HPS/vihreä
3.FC POHU/sininen
4.HooGee/Kobrat sininen
5.PPS/musta
6.KäPa City
7.PuiU/sininen
8.Gnistan/sininen 1

 

Otteluohjelma 10.10. harrastesarja

Lohko A
FC POHU/valkoinen
PuiU/musta
Ponnistus/musta
HJK Malmi

 

Lohko B
PPS/punainen
PuiU/valkoinen
LoPa/sininen
Gnistan/sininen 2

 

Kenttä 1KotiVierasLohkoTulos 
14.00FC POHU/valkoinenPuiU/mustaA1-2 
14.30PPS/punainenPuiU/valkoinenB1-1 
15.00FC POHU/valkoinenPonnistus/mustaA1-4 
15.30PPS/punainenLoPa/sininenB0-2 
16.00FC POHU/valkoinenHJK MalmiA0-3 
16.30PPS/punainenGnistan/sininen 2B9-0 
17.00A2 HJK MalmiB2 PPS/punainenPronssi3-1 
17.30A1 Ponnistus/mustaB1 LoPa/sininenFinaali0-3 

 

Kenttä 2KotiVierasLohkoTulos 
14.00Ponnistus/mustaHJK MalmiA4-1 
14.30LoPa/sininenGnistan/sininen 2B11-1 
15.00PuiU/mustaHJK MalmiA0-0 
15.30PuiU/valkoinenGnistan/sininen 2B4-0 
16.00PuiU/mustaPonnistus/mustaA0-2 
16.30LoPa/sininenPuiU/valkoinenB3-0 
17.00A4 FC POHU/valkoinenB4 Gnistan/sininen 2sijat 7-80-8 
17.30A3 PuiU/mustaB3 PuiU/valkoinensijat 5-61-0 

 

SijoitusJoukkue
1.LoPa/sininen
2.Ponnistus/musta
3.HJK Malmi
4.PPS/punainen
5.PuiU/musta
6.PuiU/valkoinen
7.FC POHU/valkoinen
8.Gnistan/sininen 2

 

Yleistä:

- Turnaukseen otetaan 8 joukkuetta/sarja haaste-ja harrastetasolle.

- Turnaus pelataan harraste- ja haastetasolla.

- Osallistumisoikeus on kaikilla 1.1.2011 ja sen jälkeen syntyneillä pelaajilla.

- Turnaus pelataan 8v8 peleinä. Peliaika turnauksessa on 1x25 min. Pelejä 4 peliä/joukkue

- Turnauksessa noudatetaan Suomen Palloliiton Kaikki Pelaa -sääntöjä.

Olosuhteet ja palvelut:

- Turnaus pelataan hyvissä olosuhteissa 2017 valmistuneella tekonurmella. Paikan päällä perinteinen puffetti virkistää ja ravitsee.

Osallistumismaksu:

Haaste- ja harrastesarja: 110€/joukkue. 4 peliä/joukkue.

Sarjan voittaneelle joukkueelle pokaali.

Sijainti:

Topcart Areena Laurinniitynpolku 2, 00440 Helsinki

Tiedustelut ja ilmoittautuminen (lomake):

Toni Sneitz, toni.sneitz(a)fcpohu.fi

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

FC POHU 2020 CUP.jpg (315 kB)
FC POHU TURNAUS MAINOS 2020 P9 (2011)